3 sposoby zarabiania w internecie dla każdego

Rynek internetowy stale się rozwija i o ile niesie on ze sobą dużo rozrywki to jednak warto wykorzystywać go też do celów biznesowych. Wiele osób zastanawia się jak przekuć czas spędzony w internecie na pieniądze. Dzisiaj postaram się wam przybliżyć, krótko trzy metody na zarobienie trochę grosza.

Na początku wspomnę tylko, że nie będą to metody, które przyniosą wam zysk choć trochę zbliżony do pracy na etacie. Będzie to jednak fajna alternatywa dla czasu, który każdy z nas poświęca w internecie na często bezcelowym scrollowaniu mediów społecznościowych.

Instagram

Jak wiemy Instagram stanowi bardzo ważne podłoże marketingowe nawet dla największych firm. Różne spółki szukają influencerów, którzy za opłatą zareklamują jakiś z ich produktów. Jednak, żeby otrzymać jakąkolwiek współpracę musisz posiadać konto które się wyróżnia i ma odpowiednie zasięgi. Jeśli chodzi o to drugie to czasem wystarczy 1000-2000 tysiące obserwujących. Warto więc systematycznie postować w swoich social mediach i przykładać się do tego. Czasem warto też napisać do kilku firm z propozycją współpracy, która być może przyniesie trochę pieniędzy. Najważniejsze jest więc by na twoim koncie często pojawiały się posty, relacje i komentarze.

Płatne ankiety

Żeby zacząć wypełniać płatne ankiety musisz zarejestrować się jednym lub kilku z wielu serwisów badawczych. O dostępnej ankiecie zostaniesz powiadomiony mailowo. Nie oznacza to jednak, że zostaniesz zakwalifikowany do wypełnienia takiej ankiety. Często po pierwszych 2-3 pytaniach wyświtli się komunikat oznajmiający, że przeprowadzający ankietę szuka innej grupy docelowej. Płatne ankiety to strasznie żmudna robota. Zarobki zależą od czasu jaki poświęcisz. Zakładając, że dziennie zakwalifikujesz się do 10 ankiet o średniej wartości 4 zł to zarobisz 40 zł za około godzinę pracy. Jednak tak naprawdę zarobki mogą być dużo mniejsze lub dużo większę i wszystko zależy od czasu jaki poświęcisz. Jest to bardzo dobra metoda do zarabiania dla osób niepełnoletnich, które chcą zdobyć pieniądze na małe wydatki.

Recenzje

Ta metoda również wymaga zarejestrowaniu w kilku serwisach. Wiele firm szuka osób, które chętnie przetestują jakiś przedpremierowy produkt. Czasem mogą to być buty, kurtki a czasem zwykłe kremy lub cukierki. Firmy dzięki specjalnym serwisom szukają osób, które w zamian za darmowy produkt napiszą recenzję i pomogą w ulepszaniu produktu.

W tej metodzie pieniądze możesz uzyskać nie na samej współpracy z serwisami internetowymi a na sprzedaży internetowej otrzymanych produktów. Zarobki w tym sposobie zależą jednak od tego jakie produkty otrzymasz do przetestowania. Jeżeli są to perfumy, buty lub zegarek to ze sprzedaży możesz uzyskać nawet dobrą sumkę. Możesz jednak trafić na produkty takie jak czekoladki lub wisiorki, których nie opłaca się sprzedawać. Jest to dobra metoda dla osób młodych, które lubią nowinki i gadżety.

YouTube

Chociaż kanałów w tym serwisie nie brakuje, a przybywa ich co raz to więcej, twórcy zarabiają na wyświetleniach i reklamach, a także współpracach ze znanymi markami. Popularnym i dość przyjemnym wydaje się gaming, czyli nagrywanie przygód z przeróżnych gier i wrzucanie ich do sieci. Popularne gry, fajna oprawa i ciekawe dialogi mogą być kluczem do sukcesu. Jeżeli posiadasz w domu PlayStation warto poznać dodatkowe usługi, które uatrakcyjnią Twoją rozgrywkę, a tym samym kanał na YouTube. Usługa Playstation Plus daje abonentowi dostęp do trybu multiplayer, stu gigabajtów przestrzeni w chmurze (dzięki temu możliwe jest korzystanie ze swoich gier na innych konsolach), co najmniej dwóch gier z Playstation Store (koszt abonamentu jest niższy, niż ich łączna wartość), a także kodów zniżkowych do innych usług. Na portalu Łowcy Gier regularnie publikujemy sprawdzone i atrakcyjne kody zniżkowe na Playstation Plus. 

Leave a reply