Whatsapp – jakie dostajemy nowości?

Na rynku mamy do czynienia w wielu branżach z ciągłymi nowościami. Przykładem tego może być kolejne kasyno online oferujące 50 darmowych spinów vulkan vegas czy też nowe aplikacje na urządzenia mobilne. Zwłaszcza te drugie cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Jedną z bardziej popularnych jest WhatsApp. Doczekał się on ostatnio kilku nowości, które mogą zainteresować posiadaczy smartfonów.

Co nowego w WhatsAppie?

Na przełomie września i października dowiedzieliśmy się o kilku nowych funkcjach w aplikacji, które zapewne mogą się pojawić w zbliżającej się aktualizacji. Postanowiliśmy wymienić kilka z nich.

Wyciszenie kontaktów

Na początku października dowiedzieliśmy się, że WhatsApp dostanie jedną z pewnością z bardziej wyczekiwanych funkcji, jaką będzie możliwość trwałego wyciszania kontaktów. Do tej pory mieliśmy już taką funkcję, jednak pozwalała ona wyciszyć dany kontakt tylko na określony czas: 8 godzin, tydzień lub rok.

Od teraz będziemy mogli wyłączyć powiadomienia od tych osób, z którymi być może nie chcemy mieć w najbliższym czasie kontaktu. Wystarczy po prostu we wspomnianej opcji wybrać tryb zawsze. Oczywiście nie oznacza to permanentnego wyłączenia, gdyż w każdej chwili możemy tę funkcję wyłączyć przy zablokowanym kontakcie.

Jedno konto na kilku smartfonach

Kolejną nowością ma być jedno konto na kilku smartfonach. Do tej pory nasze konto mogło zostać zweryfikowane wyłącznie jednym numerem telefonu na jednym urządzeniu. Sprawiało to problemy, kiedy mieliśmy 2 smartfony czy też smartfona i tablet. Nie mogliśmy wtedy komunikować się na jednym urządzeniu, by potem kontynuować rozmowę na drugim bez wylogowywania się i zalogowania na nowym sprzęcie.

Wszystko na to wskazuje, że problem ten odejdzie w niepamięć. WhatsApp chce nawet pójść o krok dalej, dzięki czemu zyskamy możliwość korzystania z tego samego konta na aż czterech urządzeniach. Dzięki opcji bezpiecznej synchronizacji danych będziemy mogli faktycznie kontynuować rozmowy na innym urządzeniu bez potrzeby ręcznego przenoszenia danych.

Expiring Media

Następnym novum ma być opcja Expiring Media. Nowa funkcja pozwala nam bowiem na wysyłanie innej osobie lub grupie GIF-ów, zdjęć czy filmów, które po ich przeczytaniu i wyłączeniu czatu zostaną automatycznie usunięte. Działa to podobnie jak w przypadku popularnego SnapChata i pozwoli nam na bezpieczne wysyłanie prywatnych plików. Każda taka wiadomość ma zostać specjalnie oznaczona, aby odbiorca wiedział, że ulegnie ona usunięciu. Pod koniec września funkcja ta pojawiła się w wersji beta na Androidzie, zaś niedługo ma stać się już standardem.

Możliwość skontaktowania się z obsługą klienta

We wspomnianej wersji beta pojawiła się także opcja, dzięki której będziemy mogli za pomocą czatu skontaktować się z obsługą klienta. Jeśli mamy problem, wybieramy opcję pomocy, sprzęt i rodzaj problemu, a następnie wysyłamy go do obsługi klienta. W niedługim czasie ktoś powinien się z nami skontaktować poprzez specjalny czat.

Koniec z darmowym WhatsAppem?

WhatsApp to w pełni darmowa aplikacja, która do działania potrzebuje jednak połączenia internetowego. Dla wielu z nas normalną sprawą jest to, że korzystamy albo z Wi-Fi albo pakietu danych. Wielu jednak operatorów w Europie oferuje zwłaszcza młodszym odbiorcom darmowy dostęp do WhatsAppa, Facebooka, Spotify czy YouTube’a – bez pobierania pakietu danych.

Niedawno jednak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił, że obecnie stosowane przez operatorów komórkowych pakiety z zerowym transferem danych do portali społecznościowych znajdują się w sprzeczności z postanowieniami neutralności sieci. W związku z tym być może w wielu europejskich krajach usunięta zostanie opcja darmowego dostępu internetowego do portali typu Facebook, Youtube jak i WhatsAppa.

Leave a reply