Spadek, rozwód, alimenty a pomoc prawnika

Nawet kiedy dobrze znamy przepisy prawne to może być to za mało, aby mieć pewność, że wygramy sprawę rozwodową. Zdecydowanie lepiej jest nawiązać współpracę z dobrym prawnikiem, który ma odpowiednie doświadczenie w takich sytuacjach.

W jaki sposób znaleźć dobrego adwokata od rozwodów?

Warto wiedzieć o tym, że prawnik jest nam niezbędny, kiedy jeden z małżonków już wynajął swojego adwokata. W takim przypadku warto mieć wsparcie specjalisty od prawa, który pomoże przejść bezstresowo przez ciężkie chwile na sali sądowej.

Podczas poszukiwania warto sprawdzić, od ilu lat działa kancelaria adwokacka i jakie ma opinie od byłych klientów. Możemy także skorzystać z rekomendacji naszych znajomych lub kogoś z rodziny, którzy już skorzystali z takich usług i mogą polecić sprawdzonego mecenasa.

W czym pomoże adwokat rozwodowy?

Pomoc prawnika w sprawie o rozwód jest zawsze niezbędna ze względu na poważne konsekwencje orzeczenia rozwodu. Doświadczony adwokat może reprezentować swojego klienta na sali sądowej w sprawie z orzeczeniem o wyłącznej winie drugiego małżonka, jak i bez orzekania o winie.

Mecenas podczas rozprawy sądowej pomoże wywalczyć jak najwyższe alimenty na rzecz małoletnich dzieci. Doradzi również jak przygotować się do procesu, aby wszystko przebiegło bez strachu i bez stresu.

Prawnik doradzi również w ustaleniu kontaktów z dziećmi oraz przygotuje porozumienie rodzicielskie dotyczące zakresu kontaktów i opieki nad małoletnimi.

Duża kancelaria prawna czy prywatny adwokat?

Dla większości osób znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dużej kancelarii prawnej. Takie firmy zatrudniają wielu ekspertów, posiadających odpowiednią specjalizację oraz wsparcie merytoryczne. Chwalą się również wieloma wygranymi sprawami.

Czasami lepiej jest skorzystać z pomocy prawnika działającego pod jednoosobową działalność gospodarczą, który specjalizuje się w konkretnych sprawach, takich jak rozwody czy alimenty. Oprócz tego, że posiada duże doświadczenie to dodatkowo na bieżąco śledzi zmieniające się przepisy i doskonale wie, jakie dokumenty przygotować do rozprawy i jakie dowody zebrać, aby zwiększyć szanse na wygraną swojego klienta.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji można także sprawdzić opinie dostępne w internecie. Pomocne okazuje się także osobiste spotkanie, podczas którego dokładnie dowiemy się, czy prawnik od rozwodów jest rzetelny i merytoryczny, a także ile będą kosztować jego usługi.

Do sprawy rozwodowej trzeba się odpowiednio przygotować i zawsze pomoże w tym doświadczony prawnik. Mając u swojego boku specjalistę od prawa, mamy znacznie większe szanse na wygranie sprawy w sądzie.

Leave a reply