Smartfon – kilka pomocnych aplikacji oraz trików, które pomogą nam zrobić świetne zdjęcia

Na początek warto zaznajomić się z pomocnymi aplikacjami, które przeznaczone są do robienia fotek oraz ich obróbki. Są to proste i darmowe aplikacje. Oto one:

  • Snapseed – jest to popularny i wszechstronny program do edycji zdjęć oraz nakładania na nie różnych efektów, filtrów. Przyda się do szybkiego przerobienia fotografii, którą chcemy wrzucić na przykład na Facebook albo wysłać rodzinie.
  • VSCO – warto wiedzieć, że już podczas robienia zdjęć możemy ustawiać na przykład ostrość, rozjaśniać je. A później łatwo przy użyciu różnorodnych filtrów oraz narzędzi możemy zmienić ich format, kolory i stylistykę. Zakochani w fotografii mogą dokupić więcej opcji edycji.
  • HUJI CAM – jest to bardzo popularna aplikacja, która pozwala wykonać zdjęcie wyglądające jak analogowe z lat 90-tych (posiada z boku datę i efekt flary). Styl retro tworzą między innymi przesycone barwy, przypadkowe prześwietlenia. Huji często używają influencerki.

A oto kilka pomocnych trików, które pozwolą nam zrobić świetne zdjęcia. Oto one:

Pierwsza Grupa – kompozycja i światło

  • należy wiedzieć, że najlepiej w telefonie wychodzą kadry o kilku planach lub bazujące na odbiciach (na przykład budynku w kałuży) albo na tłach z fakturą (na przykład ceglana ściana). Zawodowcy fotografii radzą podzielić (dzięki podziałkom na ekranie) kadr na trzy części – główny obiekt zdjęcia powinien być w 1/3 obrazu, a nie w środku.
  • najbardziej korzystne jest światło dziennie w godzinach 12-16. Warto wiedzieć o tym, aby zdjęcia architektury i krajobrazów robić na godzinę przed zachodem słońca. Wieczorem unikajmy flesza. Lepiej znajdźmy jedno źródło światła, na przykład świecy, latarni.

Druga Grupa – selfie idealne

  • bądźmy jak top modele/modelki i wykorzystujmy swój najlepszy profil. Statystycznie najwłaściwszy jest lewy. Unieśmy telefon pod kątem 45 stopni względem twarzy. Drugi podbródek zniknie, a nasz owal magicznie się podniesie.
  • wykonując zdjęcie na wprost, delikatnie opuśćmy głowę. Wtedy twarz zrobi się szczuplejsza, a oczy większe. Kiedy się uśmiechamy, przyciśnijmy język do zębów, a unikniemy wtedy odsłonięcia dziąseł.
  • selfie idealne powinno mieć jasne tło. Odcień dopasujmy do typu urody. Chłodny lepiej wyeksponuje tło ciepłe i odwrotnie.

Smartfon to nie tylko narzędzie do robienia zdjęć. Odpowiednio duży ekran i dobra jakość grafiki pozwalają na wykorzystanie tego urządzenia do pracy zdalnej. Wysyłka maili, skanowanie dokumentów czy przechowywanie plików jest dużym ułatwieniem. To dalej nie wszystko. Poza pracą, smartfon pomaga nam kontrolować stan naszego zdrowia, aktywność fizyczną, daje nam dostęp do rozrywki w każdym miejscu, w jakim się znajdziemy. Różnego rodzaju gry – sprawdź także: gry hazardowe owocówki. aplikacje do nauki języków, czy możliwość tworzenia rysunków za pomocą aplikacji graficznych  jedne z niewielu możliwości, jakie daje nam to niezwykłe urządzenie.

Leave a reply