Smartfon – kilka pomocnych aplikacji oraz trików, które pomogą nam zrobić świetne zdjęcia

Na początek warto zaznajomić się z pomocnymi aplikacjami, które przeznaczone są do robienia fotek oraz ich obróbki. Są to proste i darmowe aplikacje. Oto one:

  • Snapseed – jest to popularny i wszechstronny program do edycji zdjęć oraz nakładania na nie różnych efektów, filtrów. Przyda się do szybkiego przerobienia fotografii, którą chcemy wrzucić na przykład na Facebook albo wysłać rodzinie.
  • VSCO – warto wiedzieć, że już podczas robienia zdjęć możemy ustawiać na przykład ostrość, rozjaśniać je. A później łatwo przy użyciu różnorodnych filtrów oraz narzędzi możemy zmienić ich format, kolory i stylistykę. Zakochani w fotografii mogą dokupić więcej opcji edycji.
  • HUJI CAM – jest to bardzo popularna aplikacja, która pozwala wykonać zdjęcie wyglądające jak analogowe z lat 90-tych (posiada z boku datę i efekt flary). Styl retro tworzą między innymi przesycone barwy, przypadkowe prześwietlenia. Huji często używają influencerki.

A oto kilka pomocnych trików, które pozwolą nam zrobić świetne zdjęcia. Oto one:

Pierwsza Grupa – kompozycja i światło

  • należy wiedzieć, że najlepiej w telefonie wychodzą kadry o kilku planach lub bazujące na odbiciach (na przykład budynku w kałuży) albo na tłach z fakturą (na przykład ceglana ściana). Zawodowcy fotografii radzą podzielić (dzięki podziałkom na ekranie) kadr na trzy części – główny obiekt zdjęcia powinien być w 1/3 obrazu, a nie w środku.
  • najbardziej korzystne jest światło dziennie w godzinach 12-16. Warto wiedzieć o tym, aby zdjęcia architektury i krajobrazów robić na godzinę przed zachodem słońca. Wieczorem unikajmy flesza. Lepiej znajdźmy jedno źródło światła, na przykład świecy, latarni.

Druga Grupa – selfie idealne

  • bądźmy jak top modele/modelki i wykorzystujmy swój najlepszy profil. Statystycznie najwłaściwszy jest lewy. Unieśmy telefon pod kątem 45 stopni względem twarzy. Drugi podbródek zniknie, a nasz owal magicznie się podniesie.
  • wykonując zdjęcie na wprost, delikatnie opuśćmy głowę. Wtedy twarz zrobi się szczuplejsza, a oczy większe. Kiedy się uśmiechamy, przyciśnijmy język do zębów, a unikniemy wtedy odsłonięcia dziąseł.
  • selfie idealne powinno mieć jasne tło. Odcień dopasujmy do typu urody. Chłodny lepiej wyeksponuje tło ciepłe i odwrotnie.

Leave a reply