Prawnik – niezbędna pomoc przy zakładaniu spółki

Zakładanie spółki to często bardzo czasochłonny zabieg, na który jednak decyduje się wiele osób. Przez dużą ilość papierkowej roboty związanej z jej założeniem, prawnicy chętnie oferują swoją pomoc. Dzięki takiej współpracy, możemy być pewni, że nie popełnimy żadnego błędu podczas wypełniania dokumentów, oraz zrozumiemy wszystkie zawiłości prawne.

Przydatna wiedza podczas zakładania spółki

Założenie spółki wiąże się z podpisywaniem wielu dokumentów, które nie oszczędzają w załącznikach czy adnotacjach. W takiej sytuacji, przyda się każde wsparcie, które pomoże nam w ich zrozumieniu. Spółkę możemy założyć na dwa sposoby: przez internet lub w formie aktu notarialnego. Istnieje wiele rodzajów spółek, choć najbardziej nam znaną jest spółka z o.o., czyli spółka o ograniczonej odpowiedzialności. Poza nią, istnieją również spółki komandytowe, jawne czy partnerskie. Dzielą się one na 2 główne filary, czyli spółki cywilne i handlowe. Spółkę o ograniczonej odpowiedzialności (choć nazwa na to nie wskazuje), może prowadzić jedna osoba. Jest to idealne rozwiązanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Aby założyć spółkę, musimy posiadać określony kapitał. W Polsce jest to co najmniej 5000 tysięcy złotych na start.

W czym pomoże Ci prawnik, podczas zakładania spółki?

Jeśli nie lubimy papierkowej roboty, pomoc prawnika podczas zakładania spółki może być dla nas wybawieniem. Dzięki temu, będziemy w stanie w pełni zrozumieć reakcje zachodzące w czasie wypełniania kolejnych formalności. Prawnicy chętnie pomogą w doradzeniu jaka forma działalności będzie dla nas najlepsza. Skompletują oraz przygotują wszystkie wymagane dokumenty. Zarejestrują oraz uzyskają wszystkie potrzebne zezwolenia czy koncesje. Opracują wszystkie potrzebne dokumenty, związane nie tylko z nami, ale również z potencjalnymi pracownikami. Przeanalizują zachodzące zmiany i doradzą jakie następne kroki należy podjąć. Tworząc zgrany zespół z naszym prawnikiem, możemy być również pewni, że będą sukcesywnie reprezentować nas w sprawach sądowych czy urzędowych. W razie konieczności, służą pomocą również przy zamknięciu spółki. Jak już wiemy, założenie spółki to nie bułka z masłem, dlatego warto jest skorzystać z pomocy prawnika oferowanej przez https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Dzięki tego rodzaju współpracy, możemy być pewni, że nie pominiemy żadnej ważnej informacji zawartej w formalnościach. Prawnicy z Kancelarii Ciesielski specjalizują się w pomocy przy zakładaniu każdego rodzaju spółki i na pewno odpowiedzą na nurtujące Cię pytania.

Leave a reply