Praca w Siedlcach

Praca w Siedlcach: jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa o pracę najczęściej jest bardzo stresująca. Nieważne, czy to Twój debiut w tej roli, czy też masz już kilka spotkań kwalifikacyjnych za sobą – za każdym razem temu wydarzeniu towarzyszy pewna doza stresu. Nie bez powodu. W końcu w wielu przypadkach najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a Ty przecież chcesz wypaść jak najlepiej.

Jeśli zastanawiasz się, jak powinieneś się zachować podczas rozmowy o pracę – dobrze trafiłeś. W tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Zanim jednak do niej przejdziemy, zapraszamy do lektury artykułu Praca w Siedlcach, który świetnie wprowadzi Cię w rekrutacyjny klimat: http://as-truck.com.pl/Szukamy-pracy-–-jak-mozemy-to-robic-i-ktory-sposob-zapewnia-najlepsze-efekty.

Praca w Siedlcach: czego unikać podczas rozmowy o frazę?

Praca w Siedlcach, praca we Warszawie, w Koninie i Bydgoszczy… Niezależnie od wielkości danego miasta, podczas rozmowy o pracę po prostu nie można robić niektórych rzeczy. Inne z kolei są jak najbardziej pożądane.

Czego nie można robić podczas rozmowy o pracę?

Jednym z absolutnie niedopuszczalnych zachowań jest żucie gumy. Zdecydowanie nie polecamy także zakładania: krótkich spodenek, spódnic przed kolano, głębokich dekoltów i wielu dodatków. Zbyt mocny makijaż również nie jest odpowiedni na taką okazję. W wypowiedziach staraj się unikać zbyt długich zdań, wzdychania i oczywiście… przekleństw. Wszelkie gesty, które mogą zostać uznane za obraźliwe, również nie wchodzą w grę. Przewracanie oczami, rozglądanie się dookoła czy przebieranie palcami zdecydowanie nie są tym, co zrobi na potencjalnym pracodawcy dobre wrażenie.

Jak się zachować na rozmowie o pracę?

Rzeczy, które mogą do Ciebie zjednać potencjalnego pracodawcę to przede wszystkim szczery uśmiech i spojrzenie skupione na rozmówcy. Odpowiadaj na pytania powoli, z uwagą i słuchaj tego, co rekruter do Ciebie mówi. Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy. Istotny będzie także uścisk dłoni – jeśli pracodawca ją do Ciebie wyciągnie. Powinien być krótki i zdecydowany – ale nie przesadnie mocny. Trzymamy kciuki!

Leave a reply