Ochraniacze do łóżeczka – jaki wybrać?

Chociaż wydawałoby się, że w miękkiej pościeli dziecku nic nie grozi, a przynajmniej tak myślą ci, którzy jeszcze nie kładli do łóżeczka swojego pierwszego dziecka. Troskliwemu rodzicowi trudno jest niekiedy zmrużyć oko, w obawie, ze malec obije sobie główkę o szczebelki łóżeczka albo zmarznie. Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego powstały właśnie z myślą o bezpieczeństwie dziecka oraz spokoju jego opiekunów. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu. 

Ochraniacze do łóżeczka – materiały 

Jeśli chcesz sprawić, żeby łóżeczko stało się dla malucha bezpieczną przystanią, w której spokojnie można ułożyć go na noc do snu, upewnij się, że zarówno pościel, jak i ochraniacz są wykonane z niedrażniących i antyalergicznych materiałów. Dotyczy to zarówno tkaniny pokrywającej ochraniacz, jak i jego wypełnienia. Silikonowany poliester w tej roli powinien dobrze się sprawdzić. Dla pewności, sprawdź czy wybrany przez ciebie produkt posiada certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”. W celu zapewnienia dziecku komfortu, wybieraj miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne materiały, które tworzyć będą dla niego wygodne posłanie i zapewnią mu spokojny sen. Z myślą o swojej wygodzie natomiast wybierz ochraniacz, który będzie wytrzymały i łatwo będzie go prać. Modele ze ściąganą poszewką znacznie ułatwiają utrzymanie ochraniaczy w czystości, więc zwróć na nie uwagę. 

Ochraniacze do łóżeczka – wzory 

Podobnie jak większość akcesoriów do dziecięcego łóżeczka, ochraniacze występują w wielu różnych wzorach i kolorach. Możesz zdecydować się na jednokolorowy ochraniacz lub wybrać z wielu dostępnych wzorków. Niezmiennie modne są motywy florystyczne, wszelkie kwiatki i liski oraz zwierzęce. Choć wciąż popularne są klasyczne misie, dziś popularne są także nieco bardziej egzotyczne zwierzaki, takie jak flamingi, koale, pandy czy alpaki. Szeroki wybór różnokolorowych ochraniaczy można znaleźć tutaj https://store.miminu.pl/pl/. Dzięki bogatej ofercie, łatwo znajdziesz coś co idealnie dopasujesz do kompletu pościeli i wystroju pokoju swojego dziecka. 

Leave a reply