Ledger Nano S – bezpieczny i funkcjonalny portfel sprzętowy

Osoby związane z rozwojem technologii blockchain oraz kryptowalut, doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń czyhających w sieci. Hackerzy niemal codziennie podejmują próby przejęcia środków należących do nieostrożnych użytkowników. Portfel Ledger Nano S to odpowiedź na  zapotrzebowanie wszystkich posiadaczy walut wirtualnych. To połączenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz nowoczesnej technologii.

To urządzenie powinien posiadać każdy entuzjasta kryptowalut, któremu zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Sprzęt jest łatwy w użyciu. Działa w zaszyfrowanym środowisku. Jest zabezpieczony kodem PIN. Transakcje akceptujesz dwoma przyciskami znajdującymi się na obudowie. Ledger Nano S pozwala na wykonanie kopii bezpieczeństwa, która gwarantuje odzyskanie środków gdyby urządzenie uległo zniszczeniu lub zostało skradzione. Portfel posiada szereg certyfikatów potwierdzających wysoki poziom zabezpieczeń.

Sprzęt został wyprodukowany w 2014 roku. Od tego czasu cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Kilka milionów sprzedanych egzemplarzy mówi samo za siebie. Portfel jest niezawodnym urządzeniem do bezpiecznego przechowywania bitcoina i kryptowalut. Spełni oczekiwania zarówno osób zaawansowanych jak i początkujących. Za niską cenę otrzymujemy produkt wysokiej jakości, który ułatwi wykonywanie kryptowalutowych płatności i dobrze zabezpieczy nasze środki.

Czym dokładnie jest Ledger Nano S?

To obecnie jeden z najnowocześniejszych portfeli sprzętowych dostępnych na rynku kryptowalut. Swoim wyglądem przypomina mały pendrive. Portfel Ledger Nano S dysponuje wolną pamięcią, na której możemy zainstalować aplikacje przeznaczone do obsługiwania płatności kryptowalutowych. W praktyce, możemy tu wgrać portfele mobilne i desktopowe. Główną zaletą jest to, że nasze środki pozostają w bezpiecznym środowisku offline i nie są narażone na ataki ze strony hackerów. Jednocześnie, wciąż możemy swobodnie korzystać z posiadanych przez nas środków.

Wszelkie portfele mobilne, przeglądarkowe czy desktopowe to swoisty kompromis między bezpieczeństwem a funkcjonalnością. Ledger Nano S postanowił połączyć obie te cechy w niewielkim urządzeniu, którego używa już ponad półtora miliona ludzi na całym świecie. Portfele sprzętowe to obecnie najlepszy wybór dla wszystkich posiadaczy kryptowalut. Natomiast Ledger Nano S to jedno z najchętniej i najczęściej wybieranych urządzeń na rynku.

Jakie kryptowaluty może przechowywać Ledger Nano S?

Pełna lista obsługiwanych kryptowalut jest imponująca i dawno przekroczyła próg tysiąca. W praktyce, urządzenie obsługuje aplikacje i oprogramowanie do przechowywania kryptowalut. To otwiera dostęp do praktycznie nieograniczonych możliwości. Ledger Nano S przechowuje wszystkie kryptowaluty zachowane w standardzie ERC 20 znanym z sieci Etherum. Obsługuje także najważniejsze waluty wirtualne, takie jak chociażby: Bitcoin, Monero, Dash, Ripple czy Litecoin. Warto nadmienić, że lista obsługiwanych aplikacji jest stale rozwijana przez twórców urządzenia.

Leave a reply