Kominki gazowe – jak działają i gdzie pasują

Przyjemnymi wieczorami, spędzonymi przy płonącym kominku, mogą cieszyć się wszyscy. Nawet mieszkańcy loftów, apartamentów czy zwykłych bloków. Luksus obcowania z ogniem, bez wszystkich niedogodności związanych z tradycyjnymi paleniskami, zapewniają kominki gazowe. Ich nowoczesne i zróżnicowane formy można dopasować do każdego wnętrza, a instalacja jest szybka i nie wymaga remontu. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzeba dodatkowego źródła ciepła, lub wyjątkowej ozdoby. Jak działa kominek gazowy? Jak dopasować go do wnętrza?

Kominek bez komina i bez drewna

Brak konieczności podłączenia do komina czyni kominki gazowe wyjątkowo uniwersalnymi. Korzystają z przewodów powietrzno-spalinowych, które są w każdym budynku. Tam odprowadzany jest dym i pobierane powietrze, konieczne do utrzymania ognia. To także przyspiesza samą instalację urządzenia. Kominki gazowe nie potrzebują magazynowania drewna i ciągłej kontroli nad paleniskiem. Korzystają z gazu dostępnego z instalacji, ale można je również podłączyć do butli gazowej. Tak naprawdę cała obsługa ogranicza się do włączenia kominka. W niektórych modelach można to zrobić za pomocą pilota. Palenie gazem kojarzy się często z zagrożeniem. Tymczasem kominki są wyjątkowo bezpieczne. Posiadają zabezpieczenia, które natychmiast odetną dopływ gazu i wyłączą kominek, gdyby płomień z jakiegoś powodu zgasł w trakcie użytkowania. Aby móc cieszyć się ogniem bez obaw – zleć instalację kominka gazowego profesjonalnej firmie.

Kominek gazowy dopasowany do wnętrza

Prosta instalacja, brak podłączenia do komina i minimalna obsługa – to wszystko sprawia, że kominki gazowe można dopasować do każdego wnętrza. Kształt paleniska jest zawsze podłużny, ale jego długość jest właściwie nieograniczona. Dzięki temu kominki różnią się proporcjami – komora może być kwadratowa lub prostokątna, mocno wertykalna lub horyzontalna, a niektóre modele są nawet narożne. Takie możliwości pozwalają wybrać najdogodniejszą lokalizację urządzenia – jedynym ograniczeniem jest podłączenie do przewodów wentylacyjnych. Modele wiodących producentów można znaleźć tutaj https://just-home.com.pl/.

Wiele kominków ma niewidoczną lub minimalną ramkę fasady. Ze względu na sposób działania powierzchnia szyb jest duża. O wyglądzie kominka decyduje jego obudowa – a ona może być wykonana z materiału dobranego indywidualnie do wystroju wnętrza. Sprawdzi się zarówno gładki tynk jak i okładzina kamienna. Dopasowanie kominka do wnętrza ogranicza się do wyboru modelu, a sposób wykończenia jest właściwie dowolny. Nawet jeśli wnętrze jest utrzymane w stylu tradycyjnym, kominek gazowy będzie świetnie do niego pasował. Wystarczy zastosować wykończenie w postaci portalu kominkowego nawiązującego do charakteru pomieszczenia.

Leave a reply