Jak zacząć inwestycje w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości uznawane są za bezpieczniejsze i stabilniejsze niż praktyki lokowania pieniędzy na rynkach kapitałowych. Ich dodatkową zaletą jest stały przychód z tytułu wynajmowanych przestrzeni komercyjnych lub mieszkań. Nie posiadają także tak wysokiego progu wejścia, a przy odpowiednim poprowadzeniu nie wymagają nawet stałej aktywności zarobkowej. Co więc należy wiedzieć wchodząc w ten biznes?

Trafna ocena wartości inwestycji w nieruchomości

Bez znajomości rynku, lokalizacji atrakcyjnych przestrzeni, trendów rozwoju urbanistycznego i okolicznych inwestycji nawet największy kapitał nie daje gwarancji choćby zwrotu poniesionych kosztów. Zapoznanie się z tymi wszystkimi danymi wymaga sporo czasu i pracy. Na szczęście możesz skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy branżę nieruchomości znają od podszewki. Tego rodzaju doradcy pomogą Ci określić finansowy próg Twojej pierwszej inwestycji, jej cel, a także sposób jej finansowania. Samodzielne inwestowanie bez podobnego wsparcia może być ryzykowne.

Określ rodzaj inwestycji

Kluczowym czynnikiem, który warunkuje wielkość i rodzaj inwestycji jest zebrany kapitał. Oczywiście istnieje także możliwość zakupu nieruchomości na kredyt, ale tak czy inaczej wypada trzeźwo ocenić granice swojej wydolności finansowej. Profesjonaliści w branży inwestycji w nieruchomości zalecają, by nigdy nie przeznaczać całości posiadanych zasobów w jeden projekt. Drugie pytanie, na które warto jest sobie odpowiedzieć dotyczy lokalizacji inwestycji – wolisz mniejsze czy większe miejscowości, zurbanizowane czy na blisko natury? Wreszcie zastanów się nad tym, czy wolisz oddać nieruchomość pod wynajem firmom (lokale na biura) czy osobom prywatnym (mieszkania).

Jeśli sam nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi na powyższe pytania pod względem potencjalnych korzyści inwestycyjnych, a nadal chcesz rozpocząć inwestowanie w nieruchomości, skontaktuj się ze specjalistą, który poprowadzi Cię przez pierwsze kroki w branży. Rzuć okiem na przykład na ofertę dostępną z poziomu strony https://mateusz-kluk.pl/inwestycje-w-nieruchomosci/. Mateusz Kluk jest uznanym profesjonalistą, który specjalizuje się w inwestycjach w grunty z linią brzegową jeziora, doradzi jednak także w zakresie inwestycji w bardziej zurbanizowanych terenach. 

 

Leave a reply