Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

W ciągu ostatnich paru lat zainteresowanie kryptowalutami ciągle rośnie. Wraz ze wzrostem liczby zainteresowanych rośnie ilość platform do obrotu wirtualną walutą. Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut? Czym się sugerować i co wziąć pod uwagę? Jeśli zadajesz sobie to pytanie albo poszukujesz strony, która spełni Twoje oczekiwania zachęcam do zapoznania się z kilkoma cennymi wskazówkami!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej giełdy?

Jednym z bardziej znaczących czynników, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze platformy do obrotu kryptowalutami jest koszt transakcji. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie lubimy przepłacać jeśli nie jest to konieczne. Należy sprawdzić zatem jakie opłaty będą Nas obowiązywały na konkretnej platformie. Administrator może bowiem nałożyć na Nas różnego rodzaju płatności. Może to być m.in. opłata za założenie konta, za jego prowadzenie, za kupno kryptowalut czy też za wypłatę środków przez Nas zgromadzonych. Przed wybraniem giełdy zapoznaj się dokładnie z rodzajem płatności, które wymaga administrator.

Mamy obecnie szeroką gamę wirtualnych walut do wyboru. Warto zatem wybrać giełdę kryptowalut, na której będziemy mogli handlować większą ich częścią.

Jeśli jesteś jeszcze zielony w temacie kryptowalut powinieneś zwrócić uwagę na walutę, w której będziesz mógł zakupić swoje pierwsze cyfrowe waluty. Platformy mogą oferować sprzedaż wirtualnej waluty przy pomocy polskich złotych, euro, franków lub innej klasycznej waluty. Wybierz więc taką giełdę, na której zakupisz wirtualną walutę w klasycznej walucie, którą aktualnie posiadasz.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo Twoje i Twojego wirtualnego portfela. Zwróć przede wszystkim uwagę czy platforma, którą wybierasz ma odpowiednie zabezpieczenie. Sprawdź czy posiada dwustopniowe logowanie, potwierdzenie wykonywanych czynności na niej, potwierdzane przelewy itp. Jeśli strona nie posiada tych trzech najważniejszych zabezpieczeń warto rozglądnąć się za inną giełdą.

Przy wyborze giełdy pomocne mogą okazać się również opnie osób z niej korzystających z nich użytkowników. Musimy jednak uważać i podejść do nich z pewną ostrożnością. Warto zwrócić uwagę na opinie zamieszczone na specjalistycznych forach czy dyskusjach. Możesz zasugerować się także ogólnodostępnymi rankingami istniejących giełd kryptowalut, które zamieszczone są w sieci.

Leave a reply