HIFU Ultraformer w Gdańsku wybierany jest jako zabieg odmładzający, liftingujący. Ze względu na swoją małą inwazyjność, bezpieczeństwo i wysoką skuteczność zdobywa coraz większą popularność. Wykonywany jest nie tylko na ciele, ale również na twarzy, a co najważniejsze- bez użycia skalpela. Dlaczego warto go wykonać? Na czym dokładnie polega?

Zabieg HIFU w Gdańsku – kiedy wykonać?

Istnieją kluczowe wskazania, które pomagają zdecydować się na wykonanie zabiegu. W pierwszej kolejności wymienia się zwiotczenie skóry, szczególnie w okolicy podbródka czy okoli oczu. Po drugie nadmiar skóry, który często pojawia się po intensywny chudnięciu.

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Zabieg HIFU nie może być przeprowadzony w istotnych przypadkach. Przede wszystkim u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także pacjentów onkologicznych. Przeciwwskazaniem są także infekcje wirusowe, bakteryjne oraz opryszczka. Kolejnym przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca.

Zabieg hifu – jak wygląda?

Zabieg z zastosowaniem technologii HIFU zaczyna się od aplikacji żelu, który odpowiada za przyspieszenie wnikania fal dźwiękowych emitowanych przez maszynę. Następnie przykładana jest do skóry głowica, która produkuje ultradźwięki. Zabieg jest wykonywany przez lekarza lub kosmetologa i trwa co najmniej 60 minut. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca zabiegowego.

Zabieg hifu – efekty zabiegu

Aby poprawić efektywność zabiegu, zalecane jest wykonanie pełnej serii zabiegów. W większości przypadków widoczną zmianę można obserwować już po pierwszym zabiegu. U osób, których skóra jest wiotka stosuje się do 3 zabiegów, z zachowaniem minimum miesięcznej przerwy między następnymi wizytami. Końcowy efekt działania zabiegu można zauważyć po upływie około 2-3 miesięcy. Rezultaty zabiegu mogą być widoczne nawet do 5 lat. Wśród kluczowych efektów wymienia się takie jak:

  • zagęszczenie skóry poprzez stymulację odbudowy skóry,
  • zwiększenie napięcia i elastyczności,
  • regenerację kolagenu, który odpowiada za wygląd i kondycję skóry,
  • spłycenie lub zredukowanie zmarszczek,
  • zniwelowanie drugiego podbródka.

Zabieg HIFU poprawia także owal twarzy, powoduje odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Widocznie opóźnia procesy starzenia, unosi opadające elementy twarzy (np. powieki), zmniejsza przebarwienia, blizny.

Wciąż jednak wiele osób zastanawia się, czy zabieg HIFU boli?
Specjaliści są uspokajają, że odczucia są bardzo indywidualne i zależą od obszaru zabiegowe, a zatem wrażliwości skóry w konkretnym miejscu. To oznacza, że dyskomfort może się różnić w zależności od miejsca zabiegowego, jak i indywidualnej podatności pacjenta. Zabieg HIFU uznawany jest jednak za mało inwazyjny i niemal bezbolesny. Pacjenci jednak wskazują, że może pojawiać się uczucie pieczenia i ciepła. Niemniej jednak nowoczesne urządzenia, jak i doskonale zorganizowania procedura zabiegu pozwalają zminimalizować ryzyko dyskomfortu i ewentualnego bólu.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja po zabiegu?

Po każdym zabiegu lekarz lub kosmetolog dokładnie omawia z pacjentem szczegóły dotyczące pielęgnacji skóry, które wpływają na podtrzymanie efektu po zabiegu. Podstawą jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, dlatego przez kilka dni po zakończonym zabiegu należy bezwzględnie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym przed wyjściem z domu. Dodatkowo należy zadbać o prawidłowe nawilżenie, stosując odpowiedni krem nawilżający.

Zabieg HIFU – jakie są możliwe skutki uboczne?

Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, w związku z tym ewentualne skutki uboczne pojawiają się tylko wtedy, gdy osoba wykonująca zabieg nie ma odpowiednich kwalifikacji ani wiedzy. Z tego powodu zaleca, aby zabieg HIFU w Gdańsku wykonywać wyłącznie w sprawdzonych gabinetach. Nieodpowiednia obsługa urządzenia zabiegowego może spowodować poważne uszkodzenia nerwów i tkanki tłuszczowej, a także niebezpieczne poparzenia kości.

Podsumowanie

Podsumowując, zabieg może mieć także charakter profilaktyczny w przypadku chęci przeciwdziałania utracie jędrności skóry. Wykonywany jest także w celu redukowania zmarszczek. Jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Leave a reply