Dynamiczna wymiana oleju w BMW – kto wykonuje tę usługę?

Każdy z nas wie, jak ważnym elementem każdego pojazdu jest skrzynia biegów. Regularna konserwacja tego podzespołu zapewni nam bezawaryjną jazdę przez wiele tysięcy kilometrów. Kiedy i gdzie możemy dokonać wymiany oleju?

Olej w automatycznej skrzyni biegów – co warto wiedzieć?

Skrzynia biegów to komponent, który umożliwia nam nie tylko płynną, ale też ekonomiczną jazdę. Dlatego musi być ona w bardzo dobrej kondycji. Za jej właściwe funkcjonowanie odpowiada olej, który krąży w układzie. Automatyczne skrzynie w BMW są tworzone tak, by funkcjonować prawidłowo nawet przez 200 000 km. Aby tak się stało, musimy pamiętać o regularnej wymianie oleju. W przypadku samochodów BMW producent przewidział taki zabieg nie rzadziej niż co 50 000 km. W ten sposób uda nam się obniżyć koszty eksploatacji i cieszyć się płynną jazdą przez długi czas. Aby wymiana oleju przyniosła nam korzyści, musi jednak zostać wykonana prawidłowo. O to zadbają natomiast specjalistyczne warsztaty. Oddając auto do sprawdzonego punktu będziemy mieć pewność, że cała usługa została wykonana zgodnie z najwyższymi standardami obsługi.

Dynamiczna wymiana oleju w BMW – na czym polega to rozwiązanie?

Olej w skrzyni biegów pełni bardzo ważną rolę. Nie tylko dba o smarowanie mechanizmów, ale także odprowadza ciepło i chłodzi cały układ. Dlatego nie powinniśmy ignorować sygnałów, jakie daje nam nasz pojazd. Jeśli odczujemy wyraźne pogorszenie działania skrzyni biegów, to powinniśmy podjąć kroki w celu znalezienia właściwego warsztatu. Takie punkty oferują dynamiczną wymianę oleju. Jest to technologia, która pozwala w 100% zastąpić stary olej nowym. Jest to metoda znacznie skuteczniejsza od tradycyjnej, która umożliwia wymianę płynów w maksymalnie 60%. Więcej o tym dowiesz się w tym miejscu https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow. Dynamiczna wymiana oleju w BMW jest możliwa dzięki urządzeniu zwanemu ATF Exchanger. Po podłączeniu urządzenia do samochodu najpierw dodajemy do starego płynu środki czyszczące. Następnie maszyny wprowadzając nowy olej wypycha jednocześnie stary. Dynamiczna wymiana oleju kończy się montażem filtra oleju, kontrolą środków smarnych oraz adaptacją do nowych warunków pracy. Poprawę jakości odczujemy zaraz po opuszczeniu warsztatu.

Leave a reply