Darmowe gry na Steamie

Miłośnicy gier hazardowych lubią gry jednoręki bandyta za darmo bez rejestracji, z tego właśnie powodu, że można zagrać w nie bez wydawania pieniędzy. Podobnie ma się sprawa z graczami na konsolach i pecetach, którzy lubią często grać w darmowe tytuły. Tego rodzaju gry od pewnego czasu oferuje nam Steam. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie są najciekawsze i najpopularniejsze darmowe gry na Steamie.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive znany bardziej pod skrótem CS:GO to najbardziej znana i popularna gra free to play na Steamie. Stanowi ona kontynuację obecnej od lat wersji 1.6. Podczas pandemii koronawirusa tytuł ten bił kolejne rekordy popularności.

Mamy tu do czynienia z prostą rozgrywką, gdzie naprzeciw siebie stają dwie drużyny: terrorystów oraz oddziału specjalnego. W standardowej rozgrywce zadaniem terrorystów jest podłożenie i zdetonowanie bomby w wyznaczonym miejscu, zaś antyterroryści muszą temu zapobiec.

Na początku każdy z graczy dysponuje małą ilością pieniędzy, co pozwala tylko na zakup rewolweru czy granatów. Jednak za każde zabójstwo, asystę, wygraną i przegraną rundę otrzymuje się kolejne środki. Można dzięki nim kupować kamizelki, hełmy, jak i cały arsenał broni, od małych pistoletów maszynowych po wielkie karabiny. W grze dostępny jest również tryb odbicia zakładnika czy też deathmatch, wyścig zbrojeń, demolka.

Dota 2

Równie dużym powodzeniem cieszy się Dota 2, czyli gra z gatunku MOBA. Jej pierwsza część do dziś także ma grupę zagorzałych fanów. Stanowiła modyfikację do Warcrafta III. Mamy tutaj do czynienia z pojedynkiem dwóch drużyn po 5 zawodników wspieranych przez jednostki sterowane przez SI.

Zadaniem każdej z drużyn jest zniszczenie twierdzy przeciwników. Każdy z nas może kontrolować tylko jednego bohatera. W trakcie rozgrywki będzie on zdobywał doświadczenie jak i również złoto niezbędne do zakupu nowego ekwipunku. Jego statystyki opierają się na sile, zręczności oraz inteligencji. Twórcy wprowadzili tu kilka trybów rozgrywki, które różnią się przede wszystkim systemem doboru postaci.

Warframe

Jest to kolejna gra sieciowa, która przenosi nas w odległą przyszłość. Zdominowana została ona przez wielką wojnę obejmującą wszystkie planety naszego Układu Słonecznego. Na potrzeby konfliktu stworzono grupę specjalnych wojowników, przedstawicieli starożytnej rasy Tenno, którzy dysponują wyjątkowymi mocami. Fabularnie gra oparta jest na toczącym się konflikcie między wielkimi korporacjami, gdzie zostajemy wrzuceni w jego sam środek.

Ta gra oferuje nam widok TPP, gdzie typowa strzelanka została połączona z elementami zręcznościowymi, jak i nawet RPG. W czasie rozgrywki za wykonywanie misji, eliminację przeciwników zdobywamy punkty doświadczenia, które następnie mogą zostać przez nas zamienione na bronie i ulepszenia. Sporą zaletą gry jest właśnie warstwa fabularna, która sprawia, że Warframe nie jest tylko typową grą online.

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm to gra, która bezpośrednio konkuruje z Overwatchem. Do dziś nie wyjaśniono, kto pierwszy wpadł na pomysł takiej rozgrywki. Ta pierwszoosobowa strzelanka to ciekawe połączenie kilku gatunków. Mamy tu do czynienia z 3 głównymi trybami: oblężenie, szturm oraz deathmatch. W każdym z nich pojedynek między sobą toczą dwie drużyny pięcioosobowe.

Możemy wybrać bohatera spośród kilkudziesięciu postaci. Dzielą się one na 4 klasy: front line, damage, support i flank. Każdy z bohaterów różni się nie tylko wyglądem, klasą, lecz i umiejętnościami specjalnymi. Jedni potrafią leczyć, stawiać tarcze obronne, inni zaś latać czy znikać na kilka sekund. Przed meczem wybieramy talię kart, gdzie usprawniamy zdolności bohatera. Podczas gry za misję oraz zabójstwa otrzymujemy żetony doświadczenia, które także wymieniamy na nowe umiejętności.

To oczywiście nie wszystkie darmowe tytuły. Zagrać za darmo na Steamie możemy także w takie gry jak Team Fortress 2, Ring of Elysium, Star Trek Online, Path of Exile, Destiny 2.

Leave a reply