Każdy, kto posiada psa, wie o tym, że należy dbać o jego zdrowie, równie mocno, jak o zdrowie każdego domownika. Nasz pupil i jego samopoczucie jest niezwykle ważne, ponieważ nie tylko traktujemy go jak członka rodziny, ale wiemy również, że zaniedbanie pewnych objawów może prowadzić do poważnych skutków. Dlatego dla każdego właściciela futrzanego domownika, istotną kwestią jest zaufany weterynarz oraz klinika, w której przyjmuje, to, jak jest wyposażona i w jakim stopniu możemy być pewni pełnej diagnostyki w przypadku niepokojących dolegliwości.

Czym zajmują się specjaliści w klinice kardiologicznej dla zwierząt?

Kardiologia weterynaryjna Toruń zajmuje się zarówno profilaktyką, jak i diagnozowaniem i leczeniem chorób, które są powiązane z układem krążenia. Nie da się ukryć, że konsultacja u kardiologa to jedno z najważniejszych badań, jakie możemy wykonać dla naszego pupila, który może posiadać choroby nabyte, ale i genetyczne, w tym także — choroby serca. Kiedy widzimy, że nasz pies, posiada objawy takie jak płytki oddech czy sapanie i duszności lub spadek masy ciała, warto zwrócić na to uwagę i udać się do weterynarza. Jeśli tylko nasz pupil szybciej się męczy nawet podczas spacerów czy innych lekkich czynności, należy szybko działać i sprawdzić, czy nie jest to powiązane z chorobami serca i układu krwionośnego.

Oczywiście, żaden weterynarz, nie będzie w stanie ocenić tego podczas jednej, standardowej wizyty. Tutaj konieczne są badania i wykorzystanie specjalistycznych sprzętów, koniecznych do diagnostyki. Oczywiście to, jakie z nich będą niezbędne, oceni podczas konsultacji kardiologicznej, sam lekarz, jednak warto wspomnieć, czego możemy się spodziewać.

Kardiologia weterynaryjna Toruń – badania

Jednym z takich badań jest badanie radiologiczne rtg zwierząt Toruń. Dzięki niemu weterynarz jest w stanie ocenić wielkość serca, a także potencjalny zastój lub obrzęk płucny czy obecność płynu w jamie opłucnowej i w worku osierdziowym. Kolejnymi badaniami mogą być usg zwierząt Toruń i echo serca. Badanie echokardiograficzne to najważniejsza i najbardziej precyzyjna metoda służąca do rozpoznawania chorób serca. W jego trakcie weterynarz dokonuje między innymi pomiarów jam serca, ale także sprawdza prędkość przepływu krwi przez naczynia oraz domykalność zastawek. Nasz pupil może posiadać chorobę serca nabytą, która występuje z dolegliwościami takimi jak choroby tarczycy lub zapalenie mięśnia sercowego, które jest konsekwencją boreliozy. Może również posiadać chorobę genetyczną, na które szczególnie narażone są niektóre rasy.

Co bardzo ważne — żadne ze wspomnianych badań nie jest dla psa bolesne, stanowi natomiast niezwykle istotną część diagnostyki. Jeśli więc u naszego pupila wystąpi konieczność ich wykonania, wspierajmy go, ale nie bójmy się. To wszystko dla jego dobra. Dzięki zaawansowanej diagnostyce i technologii możemy naprawdę w szybki sposób, dowiedzieć się co dolega naszym czworonożnym przyjaciołom, oczywiście ze wsparciem doświadczonego specjalisty. To dzięki niemu, możemy wykryć potencjalną chorobę serca lub układu krwionośnego i wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli na komfortowe życie naszego pupila.

Leave a reply